м. Київ, вул. Западинська, 5

Мийки та раковини зі штучного каменю

Втомилися від невиконаних замовлень в строк? Звертайтеся до нас, ми виготовимо ваше замовлення швидко та вчасно! 

Мийки зі штучного каменю

Незалежно, чи це кухня або ванна кімната, мийка є невід'ємною складовою практично будь-якого з цих приміщень. І перш ніж розглядати мийки, які виготовляються з акрилового каменю, варто розглянути варіанти стандартних заводських мийок.

За способом монтажу вони бувають: 

  • накладні — мийки подібного типу накладаються на стільницю зверху подібно кришці;
  • врізні —  більш естетичні, врізаються врівень (на одному рівні зі стільницею);
  • підстільного монтажу — мийки, які  кріпляться під стільницею. 

Зараз на ринку величезний вибір матеріалу, з якого виготовляються сучасні мийки: нержавіючі, керамічні, сілгранітні, різні агломерати. Переваги та недоліки таких мийок можна оскаржити в залежності від фірми виробника. Дизайн дуже різноманітний та підбирається індивідуально. Найпопулярнішими на сьогоднішній день вважаються Franke, TEKA, Blanco, Schock, Alveus, Reginox, Villeroy&Boch, Longran, Ukinox, Smeg, Foster, Florentina.

Мийки з акрилового каменю

Мийки з акрилового каменю, (так звані інтегровані) — це мийки, вклеєні в стільницю. Мийка виготовляється з того ж матеріалу, що і стільниця, за кольором та номером партії, після чого вона інтегрується в стільницю. Завдяки тому, що камінь склеюється за безшовною технологією, кінцевий виріб виглядає так, ніби-то стільниця та мийка вирізані з однієї цільної пароди каменю. Це насправді дуже ефектно та естетично. У такому підході можна виділити ряд переваг перед класичними мийками, пов'язані з гігієнічними і вологонепроникними властивостями. У виробі повністю відсутні будь-які зони, в які може потрапити волога, сміття, залишки їжі, жир і т.д. До всього іншого мийки мають безшумністю, чого не можна сказати про мийках з нержавіючої сталі. Акриловий камінь м'якший в порівнянні з керамічним або натуральними матеріалами, що в більшості випадків допомагає уникнути небажаного биття посуду. Цей матеріал має достатній запас міцності і складно піддається механічним і термічним ушкодженням. Все мийки виготовляються на замовлення, що є необхідністю для кухні або ванної кімнати з індивідуальним дизайном. Завдяки різноманіттю форм, розмірів, колірної гами та текстур можна підібрати мийку, яка буде гармонійно вписуватися в інтер'єр будь-якого приміщення.

Как изготавливаются мойки

Сам процес виготовлення досить складний, саме цим виправдовується відносно висока ціна у порівнянні зі стандартними заводськими мийками. Найчастіше мийка виготовляється спільно зі стільницею, за винятком окремих випадків. За основу береться той же ж матеріал, з якого виробляється основний виріб, а саме камінь товщиною 12,6 мм, що є досить вагомим показником надійності мийки.

Залежно від того, яку мийку необхідно виготовити, спочатку кам'яні елементи піддаються термічній обробці (нагріваються до 200 °С), після чого їм надається необхідна форма. Готові деталі склеюються між собою надміцним кам'яним клеєм, а місця стикування додатково посилюються, щоб уникнути розбіжності на місці шва. Готова мийка вклеюється в стільницю, фіксується та шліфується. Отвори під слив можна виготовити як стандартно, так і в будь-якому зручному місці, наприклад, для зручного підведення комунікацій або монтажу подрібнювача харчових відходів. Посадочне місце під змішувач, окремий кран питної води, дозатор для рідкого мила вирізається в стільниці вже на місці. Варіантів конфігурацій та форм мийок багато, але можна виділити деякі стандарти.

Різновиди стандартних мийок з акрилового каменя

Формат розмірів — ширина, довжина, глибина.

  1. Мийки кухонні:

«Квадратні» — 410*410*200

«Прямокутні» — 500*410*200, 410*350*180

«Круглі із пласким дном» — R — 390*180

«Дод. мийка Фруктовниця» — 200*400*140, 160*300*140

  1. Мийки у ванну кімнату:

«Лодочка» — 630*370*150

«Овал» — 410*330*110, 510*360*110

«Круглі» — R — 390*110

«Напівкруг» — 390*270*110

Окремим пунктом потрібно відзначити, що з акрилового каменю можна виготовити дизайнерські раковини, розроблені за індивідуальними проектами. Якщо ви підшукуєте щось особливе для ванної кімнати, варто звернути увагу на раковини ручної роботи. Виконані з каменю, вони можуть бути об'єднані зі стільницею, мати цікаву хвилясту форму, плавні лінії та виглядати, як невеликі витвори мистецтва. Дизайнерські раковини з акрилового каменю можуть стати центральним елементом у дизайні санвузла.

Норми експлуатації та догляд за мийками з акрилового каменю

Важливо знати, яким повинен бути догляд за мийками зі штучного каменю. Він вміщує в себе очищення мийки за допомогою м'якого миючого засобу, тож можна використовувати традиційний засіб для миття посуду. Акриловий камінь не має пористої структури, яка вбирає бруд та жир, тому всі забруднення видаляються без особливих зусиль. При появі більш стійких плям або нальоту можна використовувати легкі абразивні засоби типу Comet або Cif. Для цього необхідно:

  • Нанести засіб круговими рухами на мийку і залишити на деякий час, після чого обполоснути чистою водою.
  • Наліт від водяного вапна через жорстку воду видаляється водним розчином хлору (у співвідношенні 1:1). Розчином заливається мийка і витримується 15 хвилин, після чого розчин зливається, мийка ретельно промивається і протирається.

Щоб запобігти появі пошкоджень на поверхні, краще уникати контакту з розпеченим посудом. Якщо збираєтеся вилити в мийку киплячу рідину, то задля безпечного використання буде достатнім відкрити кран із холодною водою. Миття акрилового каменю не можна виконувати агресивними хімічними речовинами, зокрема, ацетоном, різними видами кислот тощо. При випадковому попаданні подібних речовин потрібно якомога швидше промити мийку великою кількістю води.

Не допускайте падіння з висоти важких або гострих предметів, адже це може призвести до пошкодження або дрібних сколів, що в кінцевому підсумку позначиться на естетичних та експлуатаційних властивостях. При появі глибоких подряпин або тріщин краще звернутися до фахівця, аби він реставрував виріб.

При дотриманні нескладних правил експлуатації можна зберегти мийку та раковину в хорошому стані дуже тривалий час.